Noctua Chromax Black Swap 200mm 800RPM PWM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL073) ARGB 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-2 1300RPM 120mm Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 50mm 4500RPM TX3/LP4 Ball Bearing Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Corsair Air Series LED high airflow PC case fans
Combine efficient, low-noise airflow with striking LED lighting. The blades are custom-molded for optimal airflow, and they’re ultra-thin for less noise and turbulence. The sleeved bearing system reduces vibration for quiet operation. The fan blades are translucent, with a frosted texture, so the light from the four LEDs adds a dramatic effect.
Air Series AF fan models perform best in unrestricted spaces with at least 3cm of clearance, and they’re ideal for mounting at the rear or top of your PC case as exhaust fans for your PC’s motherboard and CPU, graphics accelerators, and other components that fill the case with heat. They work equally well as unrestricted intake fans for areas like side panels or bottom intakes.
For high restriction areas like hard drive cages or in other tight spaces where there’s less air volume, check out our Air Series SP models of high static pressure fans.
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1500 RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | 4 LED's |
| NOISE LEVEL | 25.2 dB |
| AIRFLOW | 52.19 cfm |
| COLOR | Red |
| VOLTAGE | 7 V - 12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 25 mm x 120 mm |
| WEIGHT | 140 g |