| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
Jonsbo 92mm Computer Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Alpenföhn Ben Nevis 120MM Processor Cooler - White
| IN STOCK |
der8auer Delid Die Mate X - CPU IHS Heatsink Removal Tool for Skylake X and Kaby Lake X CPUs
| IN STOCK |
Startech FAN1156PWM Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax MP83 Mounting Kit - Black
| IN STOCK |
der8auer Delid-Die-Mate for Intel 13th Gen
| IN STOCK |
Arctic P12 120mm CPU Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Thermal Grizzly AMD AM5 M4 Backplate
| IN STOCK |
der8auer Delid Die Mate 2 - CPU IHS Heatsink Removal Tool
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax 140mm CPU Cooler - Black
| IN STOCK |
Noctua NH-L9i Processor Cooler
| IN STOCK |
Alpenföhn Dolomit 120MM Premium Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Noctua 120mm 2000RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Thermal Grizzly AM5 Adapter & Offset Mounting Kit
| IN STOCK |
OKEANOS (RC-1402)
Its exceptional performance makes OKEANOS the ideal choice for overclockers and gamers.
Dual Design
The dual fan and dual heatsink design ensures extreme performance.
SSA Cable (Speed Switch Adapter)
The SSA cable provides users with a good balance of performance and silence.
High Quality Base Structure
A unique combination of 8mm and 6mm heatpipes, combined with a high quality base, greatly enhance heat dissipation.
| SOCKET COMPATIBILITY | Intel: LGA 1150, LGA 1151, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, LGA 2011, LGA 2011-v3 AMD: AM2+, AM3+, FM1, FM2+, AM4 (upgrade kit required) |
| ROTATION SPEED (RPM) | 300-1700 RPM 300-1800 RPM |
| AIR FLOW | 16.3-92.4 cfm 16.6-92.5 cfm |
| MAX NOISE LEVEL | 5.8-36.4 dBA 4-33.4 dBA |
| FAN SIZE (DIAMETER) | 120 mm 140 mm |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| TYPE | CPU Cooler |
| DIMENSIONS | 140 mm x 163 mm x 135 mm |
| WEIGHT | 1145 g |
| COLOR | Yellow |