| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
Corsair iCUE QL140 RGB 140 mm Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
Noctua 140mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1200RPM Case Fan
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
StarTech 60MM TX3 Ball Bearing Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Anti Vibrations Pads - Black - 16-Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12X25 Chromax 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 2000RPM 5V Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - White
| IN STOCK |
COLDWING 12
An advanced 120mm fan with eye-catching yellow blades. It provides high airflow to cool down even the hottest systems.
Its solid structure minimizes operational vibrations so as to maintain the lowest possible noise level. The integrated auto shut-down & restart function protects the fan from the damage of sudden electric surges.
11-Blade Design
The Design guarantees Higher Airflow (CFM) at low Speed (RPM).
Specifications
Fan Dimension: (W)120 x (H)120 x (D)25mm
Bearing Type: Sleeve Bearing
MTTF: 30.000hrs
Voltage: 12V
Weight: 155g
Function: Auto Shutdown & Restart
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1200 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 24.9 dBA |
| AIRFLOW | 51.2 cfm |
| COLOR | Yellow |
| VOLTAGE | 12 V |
| DIMENSIONS | 120 mm x 120 mm x 25 mm |
| WEIGHT | 155 g |