Logitech K585 RF Wireless Bluetooth Keyboard - English, Rose
| IN STOCK |
Adesso SlimTouch 111UB USB QWERTY Mini Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Storm Washable Medical Grade USB Keyboard - White
| IN STOCK |
Adesso RF Wireless QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Adesso SlimTouch Antimicrobial Waterproof USB QWERTY Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit RF Wireless QWERTY Keyboard - US English - Black
| IN STOCK |
Logitech K780 Multi-device Wireless Bluetooth Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Antimicrobial Waterproof Black Desktop Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K400 Plus Wireless Touch Keyboard - French Layout - Black
| IN STOCK |
Adesso Wireless 2.4GHz RF Mini Trackball Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Adesso 2.4GHz RF Wireless QWERTY Desktop Ergonomic Trackball Keyboard - US English
| IN STOCK |
Logitech K120 Keyboard - UK Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Glow2 USB English Keyboard - White
| IN STOCK |
Logitech G512 Wired Gaming Keyboard - Carbon
| IN STOCK |
Adesso Tru Form Ergonomic USB QWERTY Black Keyboard - US International
| IN STOCK |
SUPERIOR CHERRY MX GAMING KEY-SWITCH
Cherry RED key provides superior key response and an optimized actuation force. Reduced key actuation distance of 2mm improves keyboard response time while remaining whisper silent during operation.
ALL KEY PROGRAMMABLE WITH ON-BOARD MEMORY
It is easy to set any key to any macro or combination you want. And with on board memory, you can set almost unlimited profiles.
FULL-RANGE ANTI-GHOSTING CAPABILITY
Utilizing the revolutionary Anti-Ghosting Matrix key-switch design, AORUS K7 provides Anti-Ghosting across all areas of the keyboard. (N-Key Rollover) Dominate the competition with the advantage and versatility of being able to input multiple keystrokes at once.
ADJUSTABLE NON-SLIP RUBBER FEET STANDS
Keeping the keyboard firm and steady during intense gaming operation, the big-sized rubber feet can be adjusted precisely to your most comfortable height by rotating the circular gear. Each foot can be adjusted independently for any special needs.
ON-THE-FLY MULTIMEDIA AND BACKLIGHT CONTROL
The convenient function hotkeys offer instant media control and allow you to adjust the keyboard backlighting scheme with ease.
AORUS OUTLOOK
RGB Fusion – Per Key 16.7M Customizable Color
Each key can be personalized to your gaming style with virtually unlimited color illumination options and customizable lighting effects which are able to save to the keyboard onboard memory.
| CONNECTION | USB, Wired |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Metallic |
| DESIGN STYLE | Straight, Gaming |
| BACKLIGHT | RGB |
| KEY SWITCH TYPE | Cherry MX switches |
| FEATURES | RGB |
| CABLE LENGTH | 2 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 7, 8, 10 |
| DIMENSIONS | 440 mm x 150 mm x 40 mm |
| WEIGHT | 848 g |