Noiseblocker Black Silent Pro PM-1 40mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 FLX 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 140mm 1500RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-PS 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25 120mm 1200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Corsair LL120 PWM RGB 120mm Computer Case Fans - Triple Pack - White
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 80mm 2200RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 ULN 80mm 1400RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
be quiet! Light Wings ARGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Featuring advanced aerodynamic design measures such as Flow Acceleration Channels and Noctua’s AAO frame, the NF-A4x20 5V is a dedicated 5V version of Noctua’s highly optimised, premium quality quiet 40x20mm fan.
Smooth Commutation Drive technology and Noctua’s reference class SSO2 bearings guarantee superb running smoothness and excellent long-term stability. Topped off with modular cabling, the OmniJoin™ Adaptor Set and 6 years manufacturer’s warranty, the NF-A4x20 5V is a premium choice for demanding 5V applications.
| FAN DIAMETER | 40 mm |
| ROTATION SPEED | 5000 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 14.9 dBA |
| AIRFLOW | 9.4 m³/h |
| CONNECTOR | 3-pin |
| COLOR | Brown |
| VOLTAGE | 5 V |
| POWER CONSUMPTION | 0.5 W |
| DIMENSIONS | 40 mm x 40 mm x 20 mm |