32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V for Intel CL16 (16-19-19-39) Dual Channel kit (2x16GB) Black
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 3600MHz PC4-28800 CL18 Dual Channel Kit 2x8GB Black
| IN STOCK |
8GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
32GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL18 RGB Dual Channel Kit (2x 16GB)
32GB Corsair Vengeance LPX 2 DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2 x 16 GB)
32GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Quad Channel Memory Kit (4x 8GB)
16GB Kingston Technology FURY Beast DDR4 3200MHz Dual Memory Kit (2 x 8GB)
32GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
32GB Team Group DDR4 3600MHz CL18 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
32GB G.Skill DDR4 Aegis 2666MHz PC4-21300 CL19 Dual Channel Memory Kit (2x16GB)
16GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
64GB Kingston Technology FURY Beast 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
32GB DDR4 memory kit from Mushkin's Redline Ridgeback Series. 2x 16GB modules, rated to run at 3600MHz and CL18 (18-22-22-42) and 1.35V. Equipped with really unique Ridgeback heatsinks. 288 pins and backed by Mushkin's lifetime warranty.
Enhanced Timings
Enhanced Frequency
Hand-Tested
This product has been tested by hand for quality assurance.
Extreme Performance
Unparalleled speeds to save time and money while transferring content rich data.
Ridgeback Heatsink
This product is equipped with the Ridgeback™ Heatsinks
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| STANDARD | PC4-28800 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual Channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| MEMORY TIMINGS | 18-22-22-42 |
| VOLTAGE | 1.35V |