|
Expected to ship tomorrow Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
120GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch TLC Ultra-slim 7mm (read/write: 520/370MB/sec)
| IN STOCK |
480GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch TLC Ultra-slim 7mm (read/write: 540/480MB/sec)
| IN STOCK |
240GB KingSpec P3 2.5-inch SATA III 3D TLC SSD
| IN STOCK |
256GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
500GB Crucial 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB PNY CS900 2.5-inch SATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| IN STOCK |
480GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
1TB Crucial BX500 2.5-inch Serial ATA 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
960GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch TLC Ultra-slim 7mm (read/write: 530/500MB/sec)
| IN STOCK |
480GB KingSpec P3 2.5-inch SATA III 3D TLC SSD
| IN STOCK |
512GB Silicon Power SATA III SSD S55 2.5-inch SLC Ultra-slim 7mm
| IN STOCK |
240GB Transcend SATA 6Gbps 2.5-inch SSD Solid State Disk SSD220S
| IN STOCK |
960GB Kingston A400 2.5-inch Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Crucial BX500 2.5-Inch Serial ATA 3D NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 120GB |
| INTERFACE TYPE | SATA III |
| FORM FACTOR | 2.5-inch |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk |
| DATA TRANSFER RATES | Sustained Reads 6Gb/s (up to) 506MB/s |
| RANDOM READ (4K) IOPS | Random 4K Read4Up to 90,000 IOPS |
| FLASH STORAGE DETAILS | MLC NAND Flash |
| OPERATING TEMPERATURE | 0°C to 70°C (-55°C to 150°C non-operating) |
| MTBF | 1,500,0000 hours |
| S.M.A.R.T. SUPPORT | SMART Attributes: Standard |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Suitable for Windows and Mac systems |
| DIMENSIONS | 100.12mm x 70.06mm x 7.00mm |
| WEIGHT | 70g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 3 years limited manufacturers warranty |