Logitech MK320 Keyboard and Mouse RF Wireless 2.4GHz Black Keyboard - US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - Spanish Layout
| IN STOCK |
Adesso Wireless Optical Keyboard and Mouse Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech Wireless Combo MK270 Keyboard and Mouse Set - Italian Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Adjustable Height Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK235 Wireless Mouse and Keyboard Combo USB - US Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Bluetooth Wireless Laser Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Optical Mouse and Keyboard Combo - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - UK Layout
| IN STOCK |
Logitech MK120 Corded Thin Profile USB QWERTY Desktop Keyboard and Mouse Combo - German Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - German Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Optical Mouse and Keyboard Combo - UK English Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit Wireless Comfort Mouse and Keyboard Combo w/Wrist Rest - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK540 Wireless Advanced Mouse and Keyboard Combo - Italian Layout
| IN STOCK |
Logitech MK270 Wireless Mouse and Keyboard Combo USB - German Layout
| IN STOCK |
The Adesso® AKB-133CB Desktop USB Multimedia Keyboard and mouse combo is a great choice for users who want a stylish designed keyboard along with a mouse for home and office use.
The keyboard’s Hotkeys provide quick access to your media player controls and other computer applications. The 3 button mouse is designed with an enhanced optical sensor of 1000 DPI which provides better speed and accuracy.
| KEYBOARD CONNECTION | USB Wired |
| MOUSE CONNECTION | USB Wired |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| KEYBOARD LAYOUT | Universal, standard |
| MOUSE RESOLUTION | 1000 DPI |
| MOUSE TRACKING TECHNOLOGY | Optical |
| BATTERY TYPE | USB |
| HAND ORIENTATION | Ambidextrous |
| MOUSE BUTTONS | 3 |
| SCROLLING CAPABILITY | Scroll Wheel |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10 |
| MOUSE WEIGHT | 95 g |
| KEYBOARD WEIGHT | 510 g |
| KEYBOARD DIMENSIONS | 444 mm x 167 mm x 23 mm |
| MOUSE DIMENSIONS | 85 mm x 127 mm x 44 mm |