MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Gen GDDR6 Graphics Card - 48GB
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
PowerColor Radeon Hellhound RX 9070 XT 16GB GDDR6 3-Fan Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 7900 XT 20GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Low Profile Design
Low profile design allows space-saving installation and easier for building your compact PC system.
Ultra Durable 2
- Ultra Cooling - Low RDS(on) MOSFET Design
- Low Power Loss - Ferrite Core Choke Design
- Longer Life - All-Solid Capacitor Design
Gold Plated HDMI
Gold plated, durable large contact area connectors have been used for optimum signal transfer between connections
OC GURU II
Brand-new intuitive user interface helps you easily modify important settings and directly update driver and BIOS. Clock speeds, voltage, fan performance, and OSD setting can be monitored and tuned in real-time according to your own preference.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GT 710 |
| MEMORY SIZE | 2 GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR5 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 5010 MHz |
| INTERFACE | PCI Express x8 2.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 954 MHz |
| HDMI PORTS | HDMI ports quantity: 1 |
| DVI-I PORTS | DVI-I ports quantity: 1 |
| FORM FACTOR | Half-Height/Half-Length (HH/HL) |
| DIRECTX VERSION | 12 |
| OPENGL VERSION | 4.5 |