Lian Li SL Infinity 120MM Computer Case Fan - White, 3 Pack
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-2 140mm 900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-2 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM IP67 Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XL-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
StarTech 50mm 4500RPM TX3/LP4 Ball Bearing Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-3 1400RPM 140mm Case Fan
| IN STOCK |
StarTech Expansion Slot Rear Exhaust Cooling Fan with LP4 Connector
| IN STOCK |
Lian Li UNI P28 120mm Computer Case Fan - 3 Pack - White
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Pure Wings 2 – Outstanding Reliability and Silent Cooling.
The Pure Wings 2 120mm fans bring famous be quiet! silent cooling to entry level computing, yet are also appropriate for gaming and multimedia systems. The most important features include:
- Nine airflow-optimized fan blades that reduce noise-generating turbulence.
- Long life rifle bearing gives an operating lifetime of 80,000 hours.
- Even at maximum speed, operates at only 19.2 dB(A).
- Product conception, design and quality control in Germany.
Combining outstanding reliability, quiet operation, and a great price-for-performance ratio, Pure Wings 2 120mm is unique in its class. They are the ultimate reason to put well-known be quiet! silent cooling in your PC."
| FAN DIAMETER | 120 mm |
| ROTATION SPEED | 1500 RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 19.2 dB |
| AIRFLOW | 51.4 cfm |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12 V |
| POWER CONSUMPTION | 1.08 W |
| DIMENSIONS | 25 mm x 120 mm x 120 mm |
| WEIGHT | 140 g |