| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - White
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Marvel Captain America Swing Earphones
| IN STOCK |
Logitech H340 Wired USB Headset
| IN STOCK |
NGS Artica Move True Wireless BT Stereo Earphones, White
| IN STOCK |
NGS Artica Wrath Wireless BT Headphones - White
| IN STOCK |
NGS Artica Bloom, Wireless BT Earphones, Black
| IN STOCK |
NGS Cross Flip, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, Black
| IN STOCK |
NGS VOX605 USB-C Stereo Headset with Volume Control and USB Adapter, Black
| IN STOCK |
NGS Artica Bloom Wireless BT Earphones, Azure
| IN STOCK |
Jabra 510 Speakerphone - Black
| IN STOCK |
Kensington Wired Hi-Fi Headphones - Black - 9 ft
| IN STOCK |
Jabra Evolve 20 MS Mono Wired Professional Headset
| IN STOCK |
The NGS MS103 is the ideal headset for teleworking and listening music or your favorite shows on your computer. Thanks to its omnidirectional condenser microphone, you will have no problem using it for VOIP and Voice chat with your friends or family.
| COLOUR | Black |
| IMPEDANCE | 32 Ohms/l Khz |
| SENSITIVITY | 101 dB+/- 4 dB |
| CONNECTIVITY TECHNOLOGY | Wired |
| CONNECTOR TYPE | 3.5mm jack |
| CABLE LENGTH | 1.8m |
| MICROPHONE CONNECTIVITY | Yes |
| TYPE | Headset |
| WEARING STYLE | On Ear |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |