| OUT OF STOCK (0 local - 0 remote) |
128GB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
128GB SanDisk Express Pro UHS-I Micro SDXC Memory Card
| IN STOCK |
512GB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
256GB AData Premier microSDXC A1 UHS-1 CL10 Memory Card w/SD adapter 85MB/sec
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology Industrial UHS-I Class 10 Micro SDXC Memory Card With Adapter
| IN STOCK |
32GB Transcend 300S microSDXC UHS-I CL10 Memory Card 95MB/sec (No Adapter)
| IN STOCK |
256GB Extreme Pro Class 10 UHS II SDXC Card
| IN STOCK |
32GB Transcend microSDHC CL10 Industrial Grade 10M Series
| IN STOCK |
256GB Transcend 340S microSD UHS-I U3 A2 Ultra Performance Memory Card w/Adapter
| IN STOCK |
1TB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology Micro SDHC UHS-I Class 10 Memory Card
| IN STOCK |
| IN STOCK |
64GB AData Premier microSDXC A1 UHS-1 CL10 Memory Card w/SD adapter 100MB/sec
| IN STOCK |
128GB AData Premier microSDXC A1 UHS-1 CL10 Memory Card w/SD adapter 85MB/sec
| IN STOCK |
64GB AData Premier Pro microSDXC CL10 UHS-I U3 V30 A2 Memory Card with SD Adapter
| IN STOCK |
Wintec microSDHC Mobile Phone Memory Card
Wintec filemate mobile professional Class 10 SDHC cards will optimize the performance of HD video devices, such as HD cameras and smartphones. The Class 10 rating ensures a minimum write speed of 10mb/s for ultra smooth video capture and data transfers.
| CAPACITY | 32GB |
| TYPE | microSDHC |
| SPEED RATING | CL10 |
| QUANTITY | 1 |
| TRANSFER RATES | Read speed: 80MB/s Write speed: 20MB/s |
| UHS SPEED CLASS | CL10 |
| TEMPERATURE RANGE | -25°C - 85°C |
| DIMENSIONS | 5 mm x 7.6 mm x .76 mm |
| ACCESSORIES | Adapter |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years manufacturers warranty |