32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) w/ RGB
| IN STOCK |
16GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3600MHz PC4-28800 CL16 RGB Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Corsair Vengeance DDR4 3000MHz CL15 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRam PC4-25600 3200MHz CL22 1.2V Non-ECC DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
96GB OWC PC23400 2933MHz DDR4 RDIMM for Mac Pro 2019 models (6x16GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws V 3600MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V for Intel Z170 / X99 CL18 Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2 V 288-pin DDR4 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
HyperX HX426C16FB4/16 is a 2G x 64-bit (16GB) DDR4-2666 CL16 SDRAM (Synchronous DRAM) 1Rx8, memory module, based on eight 2G x 8-bit FBGA components per module. Each module supports Intel® Extreme Memory Profiles (Intel® XMP) 2.0. Each module has been tested to run at DDR4-2666 at a low latency timing of 16-18-18 at 1.2V. Additional timing parameters are shown in the Plug-N-Play (PnP) Timing Parameters section below.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 2666 MHz |
| STANDARD | PC4 21300 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Single |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-18-18 |
| VOLTAGE | 1.2V |
| REGISTERED | unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 1x 16GB |
| FEATURES | Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |