32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB Crucial 3200MHz CL22 DDR4 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Memory Module (1 x 8GB) - Grey
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (4x 8GB) w/ RGB
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4 U-DIMM Desktop DDR4-2666MHz, CL19, 4GBx1
| IN STOCK |
128GB OWC 2666MHz DDR4 RDIMM PC4-21300 288-pin CL19 Quadruple Channel Memory Upgrade kit for iMac Pro (4x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
8GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast DDR4 3200MHz Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRam PC4-25600 3200MHz CL22 1.2V Non-ECC DDR4 Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
Unleash your FURY.
HyperX® FURY DDR4 auto-overclocks itself to the highest published frequency, up to 3466MHz*, providing a Plug N Play boost for gaming, video editing, and rendering. FURY DDR4 is XMP-ready and available in 2400MHz speeds, CL15 latency, and dual kit capacity of 64GB.
It features Plug N Play automatic overclocking at 2400MHz speed and is compatible with the latest Intel and AMD CPUs. HyperX FURY DDR4 stays cool with its stylish, low-profile heat spreader. 100% tested at speed and backed by a lifetime warranty, FURY DDR4’s your worry-free, cost-effective upgrade of choice.
- Updated low-profile heat spreader design
- Cost-efficient, high-performance DDR4 upgrade
- Intel XMP-ready profiles optimized for Intel’s latest chipsets
| CAPACITY | 64GB |
| MEMORY SPEED | 2400MHz |
| STANDARD | PC4 19200 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL15 |
| NUMBER OF PINS | 288-pin DIMM |
| CONFIGURATION | 2 x 32GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |