16GB OWC PC4-19200 2400MHz DDR4 SO-DIMM CL17 Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz DDR4 So Dimm Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill 2400MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Module (CL16) 1.20V PC4-19200 Ripjaws DDR4 Series
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill 2666MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL19) 1.20V PC4-21300 Ripjaws 2x16GB
| IN STOCK |
32GB G.Skill 2400MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL16) 1.20V PC4-19200 Ripjaws 2x16GB
| IN STOCK |
32GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V 260-pin DDR4 SO-DIMM Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill 3200MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Upgrade Kit (CL22) 1.20V PC4-25600 Ripjaws 2x16GB
| IN STOCK |
16GB G.Skill 2400MHz DDR4 SO-DIMM Laptop Memory Module (CL16) 1.20V PC4-19200 Ripjaws DDR4 Series
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
16GB OWC PC4-19200 2400MHz DDR4 CL17 SO-DIMM Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial 3200MHz PC4-25600 CL22 1.2V DDR4 SO-DIMM Memory Module
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO-DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
8GB Crucial DDR4 SO DIMM 3200MHz CL22 Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
Anodized aluminum heat spreader available in black, white, or red. Low-profile form factor is ideal for smaller or space-limited rigs.
Bold RGB Effects
Low-profile form factor, ideal for smaller rigs. Customize your rig’s color scheme with 16 RGB LEDs in 8 zones on each Crucial Ballistix RGB module.
Ideal for laptop gamers
Crucial Ballistix SODIMM memory is ideal for laptop gamers and performance enthusiasts. Aluminum heat spreader included for thermal management in a compact space.
Redefine Game Performance
XMP 2.0 support and pre-defined profiles let you overclock2 to extract maximum performance. Select the JEDEC default profile for standard performance.
Compatibility Tested
We work with AMD and Intel, as well as motherboard designers and system builders, to ensure our memory is optimized for high performance.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3600MHz |
| CAS LATENCY | CL16 |
| VOLTAGE | 1.35V |
| SINGLE MODULE / DUAL KIT | Dual channel kit |
| FORM FACTOR | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 16GB |
| PACKAGING | Retail packaging |