AMD Ryzen 5 5600G Wraith Stealth Cooler Zen 3 3.9GHZ 16MB L3 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5 GHz (4.4 Turbo) 6-Core LGA 1700 Desktop Processor (Alder Lake)
| IN STOCK |
Intel Pentium Gold G7400 3.7GHz Socket LGA 1700 Boxed Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8500G 3.5 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600GT 3.6 GHz 6-Core Socket AM4 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900 2.0GHz (5.6 Turbo) 24 Core LGA1700 Desktop Processor (Raptor Lake) Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700KF 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA 1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 7700 3.8GHz (5.3GHz Turbo) 8 Core AM5 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 8600G 4.3 GHz 6-Core Socket AM5 16MB L3 Cache Desktop CPU Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz 8MB AM4 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 Alder Lake CPU LGA 1700 3.0 GHz 6-Core 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB L3 AM4 CPU Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900KF 3.2 GHz 16-Core LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900 2.40GHz Alder Lake S 30MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
| SERIES | Intel Core i7-11700K |
| CPU SOCKET | LGA 1200 (Socket H5) |
| NUMBER OF CORES | 8 |
| OPERATING FREQUENCY | 3.6GHz |
| BOOST FREQUENCY | 5GHz |
| NUMBER OF THREADS | 16 |
| CACHE | 16MB Smart Cache |
| MANUFACTURING PROCESS | 14nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | Intel UHD Graphics 750 |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 350MHz |
| WARRANTY | 3 years manufacturers warranty |