32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x8GB) for Intel Z270
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Renegade PC4-25600 DDR4 3200MHz CL16 Black Dual Channel kit (2x8GB) Black
| IN STOCK |
64GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Quad Channel Kit (4x 16GB) Black
| IN STOCK |
64GB Kingston Technology FURY Beast 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology ValueRAM DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
64GB G.Skill Trident Z Neo DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 RGB Quad Channel Kit (4x 16GB)
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group Elite DDR4 3200MHz CL22 Memory Module
| IN STOCK |
128GB OWC 2666MHz DDR4 RDIMM PC4-21300 288-pin CL19 Quadruple Channel Memory Upgrade kit for iMac Pro (4x 32GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V CL16 (16-18-18-38) Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
| IN STOCK |
Kingston FURY Renegade DDR4 RGB Memory
Ultra-fast FURY™ Renegade DDR4 RGB1 is the perfect upgrade for the gamer who wants cutting-edge performance and brilliant RGB style in their AMD- or Intel-based system. The dynamic RGB lighting effects utilise Kingston FURY's patented Infrared Sync Technology™ to provide smooth, synchronised lighting effects.Crank up your frame rate, improve your broadcasts and make highlight reel clipping a breeze thanks to speeds of up to 3200MHz paired with quick CL16 latencies.
The aggressive, stylish black heat spreader and matching black PCB will allow you to beat the heat and strike fear into the hearts of your foes. Renegade DDR4 RGB is Intel XMP certified with profiles optimised for Intel’s latest chipsets – just select the hand-tuned profile in your BIOS and you’re set.
Dynamic RGB lighting effects
Let your inner light shine and bring your battle station to life with smooth, stunning, RGB lighting effects.
Kingston FURY Infrared Sync Technology
Easily keep your RGB effects synced without the need for additional cables thanks to Kingston FURY's patented Infrared Sync Technology.
Fierce black aluminium heat spreader
The dense black aluminium heat spreader and matching black PCB keep your rig running and looking cool.
Optimised for Intel with XMP
Intel Extreme Memory Profile technology makes overclocking a breeze. Simply select one of the built-in, hand-tuned profiles in your BIOS to get the benefits of overclocking without having to manually adjust the memory timings yourself.
Ready for AMD Ryzen
Get memory that’s Ready for AMD Ryzen and will seamlessly integrate with your AMD-based system. A reliable, compatible performance boost for your build.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Quad channel kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | Memory layout (modules x size): 4 x 8GB Module configuration: 1024M x 64 |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |