Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A380 ELF DDR6 HDMI 2000MHz 6GB Single Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition NVIDIA 12GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Gen GDDR6 Graphics Card - 48GB
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY RTXA6000 Ada Lovelace 48GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GeForce RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
SAPPHIRE PULSE AMD Radeon™ RX 6600 XT
The SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 6600 XT Graphics Card runs on the powerful Dual-X Cooling Technology coupled with Intelligent Fan Control to keep temperatures low and fan noise low. The refined PCB design delivers stable, reliable, and steady performance, which efficiently lowers PCB temperature and component signal noise.
| CHIPSET MANUFACTURER | AMD |
| GPU | Radeon RX 6600 XT |
| MEMORY SIZE | 8GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6 |
| MEMORY BUS | 128 bit |
| NUMBER OF FANS | 2 fan(s) |
| INTERFACE | PCI Express x16 4.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | Processor frequency: 2382MHz Processor boost clock speed: 2593MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12 Ultimate |
| VR READY | Virtual Reality (VR) ready |
| POWER CONSUMPTION | Power consumption (typical): 170 W Minimum system power supply: 500 W |