Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
PowerColor Radeon Hellhound RX 9070 XT 16GB GDDR6 3-Fan Graphics Card
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A380 ELF DDR6 HDMI 2000MHz 6GB Single Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Asus Prime GeForce RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 7900 XT 20GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Gen GDDR6 Graphics Card - 48GB
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
PNY RTXA6000 Ada Lovelace 48GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
Relish ultra performance in the latest game titles and amplify your gaming experience with the ZOTAC GAMING GeForce RTX™ 3080 Ti AMP Holo. The fine-tuned balance between the cooling, acoustics and aesthetics of the ZOTAC GAMING graphics card delivers the ultra gaming graphics fidelity.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce RTX 3080 Ti |
| MEMORY SIZE | 12GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6X |
| MEMORY BUS | Memory bus: 384 bit |
| NUMBER OF FANS | 3 fan(s) |
| INTERFACE | PCI Express x16 4.0 |
| COOLING TYPE | Cooling type: Active |
| MAX RESOLUTION | Maximum resolution: 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 1710MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 x DisplayPorts |
| HDMI PORTS | 1 x HDMI |
| DIRECTX VERSION | 12 Ultimate |
| OPENGL VERSION | 4.6 |
| VR READY | Virtual Reality (VR) ready |
| POWER CONSUMPTION | Power consumption (typical): 350 W Minimum system power supply: 750 W |