32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
16GB Corsair Dominator Platinum RGB Series 3200MHz CL16 DDR4 Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
8GB Team T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
16GB AData Premier DDR4 3200MHz CL22 1.2V Desktop Memory Module
| IN STOCK |
4GB Silicon Power DDR4-2400, CL17, UDIMM, Single Module
| IN STOCK |
32GB Kingston Value Ram DDR4 3200MHz CL22 Memory Module (1 x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Renegade DDR4 3600MHz CL16 Dual Channel Kit (2x 8GB) w/ RGB
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit (4x 8GB) w/ RGB
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-28800 3600MHz Ripjaws V CL18 Dual Channel Kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 PC4-32000 4000MHz Ripjaws V for Intel Z170 / X99 CL18 Quad Channel kit (4x8GB)
| IN STOCK |
8GB Synology DDR4 2666MHz ECC UDIMM Memory Module
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3200MHz Dual Channel Memory Kit (2 x 8GB) - White
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Delta RGB DDR4 3600MHz CL18 Dual Channel Kit (2x 8GB)
| IN STOCK |
BUILT FOR RYZEN™
Optimized for maximum bandwidth and tight response times on the latest AMD DDR4 motherboards to complement your cutting-edge Ryzen™ system.
BRILLIANT TEN-ZONE LIGHTING
Illuminate your system with dynamic ten-zone RGB lighting with individually addressable LEDs, encased in a panoramic light pipe that offers unobstructed viewing from virtually every angle.
UNITE YOUR SETUP
Take control with CORSAIR iCUE software and synchronize lighting with other CORSAIR RGB products across the iCUE ecosystem. Choose from dozens of preset lighting profiles or create your own in CORSAIR iCUE software.
DARK SIDE OR LIGHT SIDE - YOUR CALL
A solid aluminum heatspreader conducts heat away from your memory for superb cooling even when overclocked, with distinctive dual-tone styling, in either white and black or gunmetal and black, to complement your system build.
BUILT FOR SPEED
VENGEANCE RGB RT modules use only tightly screened memory chips, for extended overclocking potential, and a custom performance PCB provides the highest signal quality for superior performance and stability.
INSTANT OVERCLOCKING
Automatically configures to maximum supported speed on compatible systems for faster load times, multitasking, and more right out of the box – no need to set in BIOS.
| CAPACITY | 32GB |
| MEMORY SPEED | 4600MHz |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL18 |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| HEATSINK COLOR | Black |
| REGISTERED | Unregistered (unbuffered) |
| TECHNOLOGY | 288-pin DIMM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| CONFIGURATION | 2 x 16GB |
| FEATURES | Intel Extreme Memory Profile (XMP) Cooling type: Heatsink |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |