32GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V for Intel Z170/X99 CL16 Dual Channel kit (2x16GB) 1.35V
| IN STOCK |
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 Aegis 2400MHz PC4-19200 CL17 Dual Channel Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 PC4-25600 3200MHz Ripjaws V CL16 (16-18-18-38) Dual Channel kit (2x8GB) 1.35V
| IN STOCK |
64GB OWC DDR4 PC23400 2933MHz RDIMM Memory Upgrade Kit (4x16GB)
| IN STOCK |
16GB Team Group T-Force Vulcan Z DDR4 3200MHz Single Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Aegis DDR4 3200MHz PC4-25600 CL16 Single Desktop Memory Module
| IN STOCK |
16GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Memory Module (1 x 16GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR4 RAM PC3200 Aegis CL16 Dual Channel Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
64GB Kingston Fury Renegade 3200MHz DDR4 Dual Memory Kit (2 x 32GB)
| IN STOCK |
4GB Axiom PC4-17000 DDR4 2133MHz Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston FURY Beast 3600MHz DDR4 Quad Memory Kit (4 x 8GB)
| IN STOCK |
Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 Light Enhancement Kit - White
| IN STOCK |
8GB Kingston FURY Beast 3200MHz DDR4 Memory Module (1 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR4 TridentZ RGB 3600Mhz PC4-28800 CL18 1.35V Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
16GB DDR4 3200MHz memory upgrade kit, two matched 8GB modules. Gammix D45 range, equipped with black aluminum heatsinks. PC4-25600, operating at 1.35V and timings of CL16 (16-20-20).
Rugged and reliable!
The SPECTRIX D45G looks and is robust with a solid, armor-like aluminum exterior with rugged ridges and sturdy performance. HIGH-QUALITY COMPNENTS FOR OPTIMAL PERFORMANCE Using only the highest quality IC chips and PCBs, the SPECTRIX D45G is made to deliver optimal stability and overclocking performance. RGB YOUR WAY Set the RGB lighting the way you want it. Choose from different effects (static, breathing, and comet) or sync the lights with your favorite jams via Music Mode. All this can be done through the XPG RGB Sync app or RGB control software from all the major motherboard brands. WORKS WITH THE LATEST AMD PLATFORMS The SPECTRIX D45G has been tested and verified to work with the latest AMD platforms for hassle-free compatibility and excellent overclocking performance. SUPPORTS INTEL® XMP 2.0 Intel® Extreme Memory Profile (XMP) 2.0 makes overclocking a snap and enhances system stability. Instead of adjusting individual parameters in BIOS, you can do it right through your PC's operating system.
| CAPACITY | 16GB |
| MEMORY SPEED | 3200MHz |
| STANDARD | PC4-25600 |
| SINGLE/DUAL/TRIPLE | Dual channel kit |
| CAS LATENCY | CL16 |
| MEMORY TIMINGS | 16-20-20 |
| VOLTAGE | 1.35V |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| HEATSINK COLOR | Black |
| REGISTERED | Unbuffered |
| TECHNOLOGY | 288-pin DDR4 SDRAM |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| FEATURES | Aluminum heatsinks AMD compatible Intel XMP 2.0 support |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |