Sparkle Intel Arc A750 ORC OC Edition DDR6 HDMI 2200MHz 8GB Dual Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Dual GeForce RTX 3060 V2 OC Edition NVIDIA 12GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
SAPPHIRE PULSE AMD Radeon™ RX 6700 XT
The SAPPHIRE PULSE AMD Radeon™ RX 6700 XT Graphics Card runs on the powerful Dual-X Cooling Technology coupled with Intelligent Fan Control to keep temperatures low and fan noise low. The refined PCB design delivers stable, reliable, and steady performance, which efficiently lowers PCB temperature and component signal noise.
| CHIPSET MANUFACTURER | AMD |
| GPU | Radeon RX 6700 XT |
| MEMORY SIZE | 12GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6 |
| MEMORY BUS | 192-bit |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| INTERFACE | PCI Express x16 4.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| MAX RESOLUTION | 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | Boost speed up to 2615 MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DVI PORTS | 3 |
| DIRECTX VERSION | 12 Ultimate |
| VR READY | Yes |
| POWER CONSUMPTION | Power consumption (typical): 230 W Minimum system power supply: 650 W |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |