Logitech K120 Wired Keyboard - German Layout - White
| IN STOCK |
Adesso Keyboard USB QWERTY Desktop Multimedia Keyboard - US English
| IN STOCK |
Adesso Easy Touch 618 Numeric Universal USB Keypad - Black
| IN STOCK |
Adesso Tru Form Ergonomic USB QWERTY Black Keyboard - US International
| IN STOCK |
Adesso Mini USB with Optical Trackball Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K400 Plus Wireless Touch Keyboard - Spanish Layout - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Medical Grade Keyboard - Black
| IN STOCK |
Kensington KB150 EQ Wireless Keyboard - Black
| IN STOCK |
Seal Shield Silver Seal Medical Grade Keyboard White - US Layout
| IN STOCK |
Logitech G213 Prodigy USB -- QWERTY Keyboard -- US Layout
| IN STOCK |
Logitech K280e keyboard USB QWERTZ German Black Keyboard
| IN STOCK |
Adesso 150 Tru-Form 3-Color Illuminated Ergonomic Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech K845 Mechanical Illuminated USB Keyboard - Aluminum, Black
| IN STOCK |
Seal Shield Glow2 USB English Keyboard - White
| IN STOCK |
Logitech K120 Keyboard for Business - US Layout
| IN STOCK |
Modern Looks, Classic Touch
The SK653 hybrid wireless gaming keyboard takes a modern approach to the classic mechanical keyboard with low profile switches housed in a sleek chassis for a drool-worthy aesthetic.
RGB Backlighting
Keep the lightshow going with per-key backlighting with endless customization.
Low Profile Switches
A reduced travel distance and actuation point with the same signature durability and precision.
Ergonomic Upgrades
New and improved ergonomic keycaps compared to its predecessor and adjustable feet now give you an even more comfortable typing experience.
Brushed Aluminum Design
Slim top plate, floating keycaps, and minimalistic design built with functionality in mind.
Multiple OS Support
Compatible with Windows 8 and above, macOS, iOS and Android — easily soft-switch between all devices with a simple key combo.
Control Hybrid Wireless
Choose between wired Type-C connectivity or Bluetooth 4.0 wireless for up to 3 devices.
| CONNECTION | RF Wireless + Bluetooth, USB-C |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black, Grey |
| DESIGN STYLE | Gaming |
| BACKLIGHT | RGB Backlight |
| KEY SWITCH TYPE | Mechanical Cherry MX Red |
| CABLE LENGTH | Cable length: 1.8 m |
| OPERATING SYSTEMS SUPPORTED | Windows 10, MacOS, iOS, and Android |
| DIMENSIONS | (WxDxH): 125 x 430 x 26 mm |
| WEIGHT | 737 g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |
| MATERIAL | Aluminium, Plastic |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |