Seal Shield Silver Seal Medical Grade Keyboard White - US Layout
| IN STOCK |
Dell Wired Keyboard KB216 - US Layout
| IN STOCK |
Logitech G515 Lightspeed Gaming RF Wireless Bluetooth Keyboard - English, White
| IN STOCK |
Adesso USB QWERTY Antimicrobial Waterproof Flex Keyboard - English Layout
| IN STOCK |
Logitech G213 Prodigy USB -- QWERTY Keyboard -- US Layout
| IN STOCK |
Logitech MK120 USB QWERTZ Black Keyboard - Swiss Layout
| IN STOCK |
Kensington Pro Fit RF Wireless QWERTY Keyboard - US English - Black
| IN STOCK |
Adesso Antimicrobial USB QWERTY Waterproof Touchpad Keyboard - White
| IN STOCK |
Steel Series Apex 3 Gaming Whisper-Quiet RGB Keyboard
| IN STOCK |
Logitech K380 Pebble Keys Keyboard - Rose
| IN STOCK |
Seal Shield Glow2 USB English Keyboard - White
| IN STOCK |
Adesso Slim Touch Mini With Touchpad USB QWERTY Black Keyboard - US English Layout
| IN STOCK |
Logitech MK545 Advanced Wireless Mouse Combo Keyboard - German Layout
| IN STOCK |
Seal Shield Meditech Magic Medical Grade USB QWERTY Keyboard - Black
| IN STOCK |
Logitech K270 RF Wireless Black - US Layout
| IN STOCK |
NO-NONSENSE PERFORMANCE
The CK550 V2 Gaming RGB Keyboard gets the job done with durable Mechanical switches and On-the-Fly Controls for real-time customization.
On-the-Fly Controls
Make real-time adjustments to lighting and macros with no software necessary, including Windows Lock On/Off to prevent getting kicked out of the game when the Windows Key is accidentally pressed.
Standard Layout
For enthusiasts interested in custom keycaps, the CK550 V2 comes in standard size layout and standard bottom row.
RGB BACKLIGHTING
Per-key LEDs with multiple lighting modes and effects to highlight all your dominating killstreaks.
Brushed Aluminum Design
Curved top plate, floating keycaps, and minimalistic design built with functionality in mind.
Mechanical Switches
Rated for a 50 million+ lifepan to never let you down in the heat of battle.
Easy-to-Use Software
Map 16.7 million colors to any key, customize lighting modes, and fine-tune macros.
Wrist Rest
Low-friction cloth for anti-irritation to keep you comfortable during long gaming sessions.
| CONNECTION | USB 2.0 |
| LOCALIZATION | US English |
| COLOR | Black |
| DESIGN STYLE | Gaming |
| PALM REST | Yes |
| BACKLIGHT | RGB LED |
| KEY SWITCH TYPE | Mechanical Cherry MX Brown |
| CABLE LENGTH | 1.8 m |
| DIMENSIONS | 135 x 460 x 41 mm |
| WEIGHT | 908 g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |
| MATERIAL | Aluminum, Plastic |
| FORM FACTOR | Full-size (100%) |