Sparkle Intel Arc A380 ELF DDR6 HDMI 2000MHz 6GB Single Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
XFX MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY RTXA6000 Ada Lovelace 48GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
PowerColor Radeon Hellhound RX 9070 XT 16GB GDDR6 3-Fan Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Asus TUF NVIDIA GeForce RTX 5090 32GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
The fast, powerful GeForce® GTX 1050 delivers great experiences for every gamer. Now, you can turn your PC into a true gaming rig, powered by NVIDIA Pascal™—the most advanced GPU architecture ever created. It’s loaded with innovative NVIDIA Game Ready technologies that let every gamer experience the latest titles in their full glory.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GTX 1050 Ti |
| MEMORY SIZE | 4 GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR5 |
| MEMORY BUS | 128 bit |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| INTERFACE | PCI Express x16 3.0 |
| MAX RESOLUTION | Maximum resolution: 7680 x 4320 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | Processor frequency: 1290 MHz Processor boost clock speed: 1392 MHz |
| DISPLAY PORTS | 1 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.5 |
| POWER CONSUMPTION | Minimum system power supply: 400 W |
| DIMENSIONS | Depth: 195 mm Height: 99.8 mm |
| CUDA CORES | 768 |
| COLOR | Black |
| SLOTS WIDTH | 2 |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |