MSI GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GT 710 2GD3H LP Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Gigabyte NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
PowerColor Radeon Hellhound RX 9070 XT 16GB GDDR6 3-Fan Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GT730-4H-SL-2GD5 NVIDIA GeForce GT 730 2 GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Inno3D NVIDIA GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Speed up your PC multimedia experience. Upgrade from integrated graphics to the new NVIDIA® GeForce® GT 730 dedicated card and enjoy faster PC gaming, video, photos, and web.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GT 730 |
| MEMORY SIZE | 2 GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR3 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| INTERFACE | PCI Express x8 2.0 |
| COOLING TYPE | Passive |
| MAX RESOLUTION | 2560 x 1600 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 902 MHz |
| HDMI PORTS | 1 |
| VGA PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.5 |
| POWER CONSUMPTION | Power consumption (typical): 23 W Minimum system power supply: 300 W |
| DIMENSIONS | Depth: 115 mm Width: 69 mm |
| CUDA CORES | 384 |
| SLOTS WIDTH | 2 |