Noctua CPU Cooler NH-D15 S2011/1156/1155/1150/AM2/2+/3/3+/FM1/2/2+ 140mm 12V Retail
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Akasa CPU 92mm CPU Processor Cooler - Black, Silver
| IN STOCK |
der8auer Delid-Die-Mate for Intel 13th Gen
| IN STOCK |
der8auer Delid Die Mate 2 - CPU IHS Heatsink Removal Tool
| IN STOCK |
der8auer RYZEN 3000 OC AIO Mounting Frame
| IN STOCK |
be quiet! Dark Rock Slim CPU Air Cooler
| IN STOCK |
Startech FAN1156PWM Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
Thermal Grizzly AM5 Adapter & Offset Mounting Kit
| IN STOCK |
Noctua U12A Chromax 120MM CPU Cooler - Black
| IN STOCK |
Akasa CPU Processor Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax 140mm CPU Cooler - Black
| IN STOCK |
Noctua 120mm 2000RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Thermaltake Gravity i2 92mm CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
The Zalman CNPS80G REV.1 CPU Cooler features an ultra-quiet 85mm PWM fan, with excellent cooling performance, and easy installation. The CPU cooler is fully compatible with Intel and AMD processors. Featuring FHS (Flower Heatsink) technology by producing 3-dimensional radial shape finds through the compression process of an aluminum plate.
| SOCKET COMPATIBILITY | Supported processor sockets: LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 775 (Socket T), Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4 |
| ROTATION SPEED (RPM) | 2000 RPM |
| AIR FLOW | 27.18 cfm |
| MAX NOISE LEVEL | 25.3 dB |
| HEATSINK MATERIALS | Aluminum |
| FAN SIZE (DIAMETER) | 8.5 cm |
| NUMBER OF FANS | 1 |
| TYPE | CPU Cooler |
| DIMENSIONS | Width: 102 mm Depth: 123.7 mm Height: 61.4 mm |
| WEIGHT | 180 g |
| COLOR | Black, Silver |