Startech FAN1156PWM Processor CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 92mm 2500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 120mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
be quiet! Dark Rock Slim CPU Air Cooler
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Alpenföhn Dolomit 120MM Premium Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Noctua U12A Chromax 120MM CPU Cooler - Black
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Arctic P12 120mm CPU Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Thermal Grizzly Delid Die Mate for Ryzen 7000/8X00G CPUs
| IN STOCK |
Jonsbo 92mm Computer Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Noctua NH-L9i Processor Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax MP83 Mounting Kit - Black
| IN STOCK |
Enermax AXE 140MM Silent Edition Processor Cooler
| IN STOCK |
Noctua CPU Cooler NH-D15 S2011/1156/1155/1150/AM2/2+/3/3+/FM1/2/2+ 140mm 12V Retail
| IN STOCK |
High-performance CPU cooler with 4D patented corrugated fin design. Application of RDTH (Reverse Direct Touch Heatpipe) for excellent performance with minimum heat resistance. The fan makes use of Zalman's patented Dual Blade impeller for increased CFM and reduced noise. Supports motherboard Addressable RGB sync (3pin).
| SOCKET COMPATIBILITY | Supported processor sockets: LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4, Socket FM2, Socket FM2+ |
| ROTATION SPEED (RPM) | 1500 RPM |
| AIR FLOW | 61 cfm |
| MAX NOISE LEVEL | 29 dB |
| HEATSINK MATERIALS | Aluminum, Copper |
| FAN SIZE (DIAMETER) | 140mm |
| NUMBER OF FANS | 1 |
| TYPE | CPU Cooler |
| DIMENSIONS | Width: 100 mm Depth: 140 mm Height: 160 mm |
| WEIGHT | 700 g |
| COLOR | Black, Grey |