Noctua 120mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua NH-L9i Processor Cooler
| IN STOCK |
Noctua 120mm 2000RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Akasa CPU Processor Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 92mm 2500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 140mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black 120mm 1500RPM CPU Cooler
| IN STOCK |
Jonsbo 92mm Computer Processor Cooler - Black
| IN STOCK |
Noctua Chromax MP83 Mounting Kit - Black
| IN STOCK |
Noctua U12A Chromax 120MM CPU Cooler - Black
| IN STOCK |
Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB 120mm Liquid CPU Cooler
| IN STOCK |
der8auer Delid-Die-Mate for Intel 13th Gen
| IN STOCK |
Noctua CPU Cooler NH-D15 S2011/1156/1155/1150/AM2/2+/3/3+/FM1/2/2+ 140mm 12V Retail
| IN STOCK |
Thermal Grizzly AM5 Adapter & Offset Mounting Kit
| IN STOCK |
Thermal Grizzly Ryzen 7000 Direct Die Frame
| IN STOCK |
The world's best CPU cooler with 4D patented corrugated fin design. Fully compatible with the latest high-performance processors from Intel and AMD. Dual blade impellor patented technology for strong cooling performance
Zalman CNPS20x CPU Cooler
Improved cooling performance by increasing the heat dissipation area 15% with the 4D stereoscopic corrugated cooling fin
350 individual airflow passages are formed to improve the straightness of the airflow
Application of RDTH(Reverse Direct Touch Heatpipe), IHD(Interactive Heatpipe transfer Design) for excellent performance with minimum heat resistance
140mm Dual-Blade spider fans provide maximum cooling performance with unique RGB effect(ZALMAN Patent), Supports motherboard addressable RGB sync(3-Pin, 5V)
Compatible with AM3 AM4 and Intel 115X, 2066, 2011 V3, 2011.
| SOCKET COMPATIBILITY | Supported processor sockets: LGA 1150 (Socket H3), LGA 1151 (Socket H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, Socket AM3, Socket AM3+, Socket AM4 |
| ROTATION SPEED (RPM) | 1500 RPM |
| AIR FLOW | 61 cfm |
| MAX NOISE LEVEL | 29 dB |
| HEATSINK MATERIALS | Material: Aluminium, Copper |
| FAN SIZE (DIAMETER) | 140mm |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| TYPE | CPU Cooler, Zalman |
| DIMENSIONS | Width: 170 mm Depth: 140 mm Height: 165 mm |
| WEIGHT | 1.3 kg |
| COLOR | Aluminum, Black |