Gigabyte GeForce RTX 5080 Gaming 16GB GDDR7 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus GT1030-SL-2G-BRK GeForce GT 1030 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
XFX MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB GDDR6 Gaming Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 710 Low Profile Graphics Card - 2 GB
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR4 Graphics Card
| IN STOCK |
PowerColor Radeon Hellhound RX 9070 XT 16GB GDDR6 3-Fan Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
Sparkle Intel Arc A380 ELF DDR6 HDMI 2000MHz 6GB Single Fan Graphics Card - Blue
| IN STOCK |
PERFORMANCE TO RULE YOUR GAME
Introducing AMD Radeon RX 6600 XT graphics cards, featuring the breakthrough AMD RDNA 2 architecture. Engineered to deliver an incredible 1080p gaming experience, the AMD Radeon RX 6600 XT powers the next generation of gaming with vivid visuals and elevated experiences.
| CHIPSET MANUFACTURER | AMD |
| GPU | Radeon RX 6600 XT |
| MEMORY SIZE | 16GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR6 |
| MEMORY BUS | 128 bit |
| NUMBER OF FANS | 2 |
| INTERFACE | PCI Express x8 4.0 |
| COOLING TYPE | Active |
| PROCESSOR FREQUENCY | Processor frequency: 2092 MHz Processor boost clock speed: 2589 MHz |
| DISPLAY PORTS | 3 |
| HDMI PORTS | 1 |
| DIRECTX VERSION | 12 Ultimate |
| VR READY | Yes |
| POWER CONSUMPTION | Minimum system power supply: 650 W |
| DIMENSIONS | Depth: 241 mm Height: 41 mm Width: 131 mm |
| POWER CONNECTORS | Supplementary power connectors: 1x 8-pin |
| SLOTS WIDTH | Dual Slot |