Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120MM 2000RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
Noctua Industrial 140mm 2000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A6X25-PWM 60mm 3000RPM Case Fan - Beige,Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x20 40mm 5000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-P 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PK-3 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
Noctua Industrial 120mm 3000RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PR-2 60mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
"Pure Wings 2 – Outstanding Reliability and Silent Cooling.
The Pure Wings 2 80mm fans bring famous be quiet! silent cooling to entry level computing, yet are also appropriate for gaming and multimedia systems. The most important features include:
- Nine airflow-optimized fan blades that reduce noise-generating turbulence.
- Long life rifle bearing gives an operating lifetime of 80,000 hours.
- Even at maximum speed, operates at only 18.2 dB(A).
- Product conception, design and quality control in Germany.
Combining outstanding reliability, quiet operation, and a great price-for-performance ratio, Pure Wings 2 80mm is unique in its class. They are the ultimate reason to put well-known be quiet! silent cooling in your PC."
| FAN DIAMETER | 80mm |
| ROTATION SPEED | 1500RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 18.2 dB |
| AIRFLOW | Airflow: 44.45 m³/h Maximum airflow: 26.3 cfm |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 12V |
| POWER CONSUMPTION | 1.68 W |
| DIMENSIONS | Height: 25 mm Width: 80 mm Depth: 80 mm Height: 25 mm |
| WEIGHT | 72 g |