|
Expected to ship within 9 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
Noctua 140mm 1500RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-3 120mm 1900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x10 FLX 40mm 4500RPM Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Computer Case Fans - Dual Pack
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro P-1 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-2 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks D30 PWM D-RGB 120mm Computer Case Fan - 3 pack
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN SL140 RGB 2-Pack 140mm Computer Case Fans - White
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-4 120mm 2400RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent Pro PL-1 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
IMPRESSIVE LIGHTING, SUPERIOR COOLING
Light Wings 140mm PWM offers impressive illumination for a vibrant unique look, strong performance and quiet operation with efficient cooling.
If you are looking for a quiet case fan with an impressive look from every angle, Light Wings 140mm PWM is your fan of choice. Not only a visual highlight in any PC case, it’s also reliable and performant. This fan hits the sweet spot between performance, noise and ARGB lighting.
| FAN DIAMETER | 140mm |
| ROTATION SPEED | 1500RPM |
| QUANTITY | Single |
| LIGHTING | ARGB |
| NOISE LEVEL | 23.3 dB |
| AIRFLOW | Airflow: 95.14 m³/h Maximum airflow: 56 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 5 - 13.2 V |
| POWER CONSUMPTION | 3.84 W |
| DIMENSIONS | Height: 25 mm Width: 140 mm Depth: 140 mm Height: 25 mm |
| WEIGHT | 241 g |