Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
StarTech High Air Flow Dual Ball Bearing TX3 Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M12-P 120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 200mm 800RPM 5V Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-3 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-1 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua NF-A8 FLX 80mm 2000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noctua NF-A6X25-PWM 60mm 3000RPM Case Fan - Beige,Brown
| IN STOCK |
Be Quiet! Pure Wings 2 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent X-1 80mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B14-2 140mm 900RPM Case Fan
| IN STOCK |
Noctua Chromax Black Swap 120mm 1200RPM Computer Case Fan w/Anti-Vibration Pads
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL072) ARGB120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noiseblocker NB-eLoop B12-PS 120mm 1500RPM Case Fan - Black
| IN STOCK |
IMPRESSIVE LIGHTING, SUPERIOR COOLING
Light Wings 120mm PWM high-speed offers impressive illumination for a vibrant unique look, strong performance, and quiet operation with efficient cooling.
If you are looking for a high-performance fan with an impressive look from every angle, Light Wings 120mm PWM high-speed is your fan of choice. Not only a visual highlight in any PC case, but it’s also reliable and performant. This fan hits the sweet spot between performance, noise, and ARGB lighting.
| FAN DIAMETER | 120mm |
| ROTATION SPEED | 2500RPM |
| QUANTITY | Single |
| NOISE LEVEL | 31 dB |
| AIRFLOW | Airflow: 88.86 m³/h Maximum airflow: 52.3 cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| VOLTAGE | 5 - 13.2 V |
| POWER CONSUMPTION | 5.4 W |
| DIMENSIONS | Height: 25 mm Width: 120 mm Depth: 120 mm Height: 25 mm |
| WEIGHT | 210 g |