D-Link 10-Port Gigabit Smart Managed Switch
| IN STOCK |
Netgear 5-Port GS105 Ethernet Switch (10/100/1000) - Black
| IN STOCK |
D-Link 30-Port Lite Layer 3 Gigabit Stackable Managed Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi Enterprise 8 Port PoE Managed L3 Ethernet Switch - Stainless Steel
| IN STOCK |
D-Link Gigabit Stackable Smart Managed Switch with 10G Uplinks
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi USW‑FLEX 5-Port PoE Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
Ubiquiti UniFi 48 Port PoE Managed L2 Gigabit Ethernet Switch - Stainless Steel
| IN STOCK |
C2G 4K HDMI VGA Mini DisplayPort USB C Adapter Switch
| IN STOCK |
D-Link 52-Port Gigabit Smart Managed Switch
| IN STOCK |
TP-LINK JetStream 24-Port Gigabit L2 with 4 SFP Slots Managed Switch
| IN STOCK |
TP-Link 5-Port Gigabit Easy Smart Ethernet Switch
| IN STOCK |
D-Link 52-Port Gigabit Stackable Smart Managed with 10G Uplinks
| IN STOCK |
Ubiquiti Networks UniFi USW Flex Mini 4-port Gigabit Ethernet Switch
| IN STOCK |
TP-Link TL-SG1016PE 16-Port Managed Gigabit Ethernet Network Switch - Black
| IN STOCK |
Ubiquiti UniFi 24 Port Managed L2/L3 Gigabit Ethernet (PoE) Switch - Silver
| IN STOCK |
Layer 3 switch with (28) 10G SFP+ ports and (4) 25G SFP28 ports.
The Switch Pro Aggregation is a fully managed, Layer 3 switch with (28) 10G SFP+ ports and (4) 25G SFP28 ports designed to enhance your network's switching capacity and performance by creating high-bandwidth aggregation links. This rack-mountable switch also offers 760 Gbps switching capacity and features a 1.3" LCM color touchscreen that concisely displays key system and connection insights.
Additionally, the Switch Pro Aggregation offers enhanced power supply failure protection when connected to the SmartPower Redundant Power System (USP RPS sold separately). This switch can be monitored or configured from anywhere with the powerful, intuitive UniFi Network web application and mobile app.
(1) 1.3” LCM color touchscreen with AR switch management
(28) 10G SFP+ ports
(4) 25G SFP28 ports
(1) USP RPS DC input
760 Gbps switching capacity
Layer 3 switching features
| NUMBER OF PORTS | 28 x 10G SFP+ ports 4 x 25G SFP28 ports |
| PRIMARY PORT SPEED | 10G and 25G |
| SWITCH LAYER | L3 |
| SWITCHING CAPACITY | 760 Gbit/s |
| THROUGHPUT | 380 Mbps |
| OPERATING TEMPERATURE | -5 - 40 °C |
| INPUT VOLTAGE / FREQUENCY | AC input voltage: 100 - 240 V AC input frequency: 50/60 Hz |
| COLOR | Gray |
| DIMENSIONS | Width: 442 mm Depth: 325 mm Height: 44 mm |