Kolink Observatory Lite Mesh ARGB Midi Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro 2 Tempered Glass Full Computer Tower
| IN STOCK |
Lian Li Lancool III Midi Tower Computer Case - Black
| IN STOCK |
Cooler Master Force 500 Midi Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Fractal Design North ATX Computer Tower - White
| IN STOCK |
Lian Li Lancool 216R-X Midi Tower Computer Case - Black
| IN STOCK |
Corsair Airflow 4000D RGB Midi ATX Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Cooler Master N200 Mini Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Computer Tower - Black
| IN STOCK |
Lian Li O11 Dynamic Mini Snow Edition Mid-Tower Computer Case - White
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Full Tower Computer Case
| IN STOCK |
Phanteks Enthoo Pro Computer Case
| IN STOCK |
Corsair 5000D Airflow Tempered Glass Mid-Tower Computer Case - White
| IN STOCK |
Small in size and big on features Phantek Eclipse P300A brings high airflow performance into a compact ATX chassis. The P300A features the same ultra-fine performance mesh as the multiple award winning Eclipse P400A. It delivers the best performance while keeping dust from entering the system. With support for the standard-sized hardware in a compact size, installation is intuative and convienent.
It introduces an all new framework that further enhances clean interior and exterior design with intuitive and convenient installation. With the highest build quality in its class, featuring a full metal exterior and tempered glass side panel, the P300 is everything you need to build your perfect system.
| FORM FACTOR | Midi Tower |
| MOTHERBOARD COMPATIBILITY | ATX, EATX, micro ATX, Mini-ITX |
| POWER SUPPLY MOUNTED | Bottom |
| RADIATOR COMPATIBILITY | Front radiator fan sizes supported: 120,140,240,280mm Rear radiator fan sizes supported: 120mm |
| COLOR | Black, Transparent |
| SIDE PANEL WINDOW | Side window Tempered glass panel(s) |
| INTERNAL 3.5 | 2 |
| INTERNAL 2.5 | 2 |
| EXPANSION SLOTS | 7 |
| PORTS | 2 x USB3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| FRONT FANS SUPPORTED | 2 120,140mm |
| TOP FAN DIAMETERS | 120,140mm |
| TOP FANS SUPPORTED | 1 |
| REAR FAN SUPPORTED | 120mm |
| REAR FAN INSTALLED | 1 x 120 mm |
| DUST FILTER | Anti-dust filter |
| MATERIAL | ABS synthetics, Steel, Tempered glass |