32GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHz CL36 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance Platinum RGB DDR5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 6200MHz CL36 Dual Memory Kit (2 x 16GB) - White
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta DDR5 6000MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB) - White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
48GB Corsair Vengeance DDR5 RGB 5600MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 24GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL30 1.35V Dual Channel Kit (2x 16GB) Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
64GB Corsair Dominator Platinum RGB DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2 x 32 GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 7200MHz CL34 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 5600MHz CL36 1.20V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology FURY Beast RGB DDR5 5200MHz CL40 Dual Memory Kit (2 x 8GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Dominator Platinum RGB DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 16GB) - White
| IN STOCK |
64GB Corsair Dominator DDR5 5200MHz CL40 Dual Memory Kit (2 x 32GB) - White
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 6600MHz CL32 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
The XPG range from AData is designed specifically with gamers and performance users in mind, offering some of the most reliable and best performing RAM available today. The 32GB kit operates at 5200MHz at 1.25V and with timings of CL38-38-38. Equipped with the very cool Lancer RGB heatsinks with brilliant RGB lighting.
A New Speed Benchmark in Gaming Memory
The XPG LANCER ushers in the DDR5 era for gaming memory. Reaching frequencies of up to 6000 MT/s, It will give you a major performance boost for gaming and overclocking.
RGB Your Way
Set the RGB lighting the way you want it. Choose from different effects (static, breathing, and comet) or sync the lights with your favorite jams via Music Mode. All this can be done through RGB control software from all the major motherboard brands.
Enhanced Power Management
The XPG LANCER DDR5 features a built-in Power Management IC (PMIC) that enhance power supply stability. It's lower operating voltage also make LANCER more power-efficient than DDR4.
Stability and Reliability
With On-die error correcting code (ECC) this module can correct errors in real-time to provide increased stability and reliability.
Made with High-Quality Materials
High-quality ICs and PCBs ensure uncompromised performance and reliable overclocking, ideal for discerning gamers and overclockers.
Overclocking Made Easy
With support for Intel XMP 3.0, get overclocking easily without the need to hassle with BIOS settings. There is no need to repeatedly adjust and fine-tune overclocking parameters.
| CAPACITY | 32GB |
| SPEED | 5200MHz |
| DDR5 STANDARD | PC5-41600 |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | CL38 |
| TIMINGS | 38-38-38 |
| VOLTAGE | 1.25V |
| HEATSINK COLOR | Black |
| BUILT-IN RGB | Yes |
| NUMBER OF PINS | 288 |
| INTEL XMP | Yes, Version 3.0 |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 85 °C |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |