Seasonic Prime Fanless PX 80 PLUS Platinum Modular 500W Power Supply
| IN STOCK |
Asrock Steel Legend 750W Fully Modular ATX Power Supply
| IN STOCK |
MSI MAG A650BN 650W ATX Non Modular Power Supply - Black
| IN STOCK |
Be Quiet! SFX-L Power 80 Plus Gold 600W Power Supply
| IN STOCK |
MSI MAG A550BN 550W ATX Non Modular Power Supply - Black
| IN STOCK |
MSI MAG 750W 80 Plus Gold Fully Modular ATX Power Supply - Black
| IN STOCK |
MSI 850W Fully Modular ATX Power Supply - Black
| IN STOCK |
Thermaltake Toughpower GF1 ARGB 650W ATX Fully Modular Power Supply
| IN STOCK |
Be Quiet! SFX Power 3 450W Power Supply
| IN STOCK |
MSI 1300W ATX Platinum Fully Modular Power Supply - Black
| IN STOCK |
ASUS ROG LOKI SFX-L PSU RGB 120mm Power Supply - Platinum - White
| IN STOCK |
ASUS Loki ROG SFX-L 1000W Platinum PSU Power Supply
| IN STOCK |
ASUS LOKI ROG SFX-L 750W Platinum PSU Power Supply
| IN STOCK |
ASUS LOKI SFX-L 850W Fully Modular RGB PSU Power Supply - Platinum
| IN STOCK |
Introducing the next generation in value; the EVGA BQ Series. These power supplies take some of the best features from EVGA's award winning power supply lineup, like near silent operation and modular cables to make one of the best values today in high performance power supplies.
Delivers the power needed to run your PC.
Quiet and Intelligent Auto Fan for near-silent operation
Over Voltage Protection, Under Voltage Protection, Over current protection, over power protection, short circuit protection, over temperature protection
With up to 85% energy efficiency reduces excess heat and helps conserve energy.
Offers compatibility with a wide range of components.
| POWER PROVIDED | 500 W |
| FORM FACTOR | ATX |
| INPUT VOLTAGE | 100 - 240 V |
| INPUT FREQUENCY | 50 - 60Hz |
| MOTHERBOARD CONNECTOR | 24-pin ATX |
| CPU POWER CONNECTOR | CPU power connector (4+4 pin) |
| SATA POWER CONNECTOR | 6 |
| PERIPHERAL (MOLEX) POWER CONNECTOR | 3 |
| PCI EXPRESS CONNECTOR | 2 |
| FANS | 1 fan(s) |
| FAN DIAMETER | 12cm |
| POWER PROTECTION FEATURES | Over current, Over voltage, Short circuit, Under current |
| MODULAR | Modular |
| COLOR | Black |
| ENERGY EFFCIENCY | 80 PLUS Bronze |
| MTBF | 100000 h |