| 6 IN STOCK (6 local - 0 remote) |
|
Ready to ship Shipping within Ireland from only € 4.99! |
8GB Axiom DDR3 1600MHz Memory Module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series laptop memory dual channel kit
| IN STOCK |
12GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-10600 1333MHz CL9 Dual Channel Kit (1x 4GB + 1x 8GB)
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 1066MHz SO-DIMM Laptop Memory Kit 2x4GB for Apple Mac (PC3-8500)
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 1600MHz SO-DIMM laptop memory dual channel kit (2x 4GB) CL9 - Low Voltage
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 1333MHz PC3 10600 (4x 8GB) for Apple Memory Upgrade
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series Dual Channel Kit (2x2GB)
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 8GB) CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series 1333MHz single laptop memory module
| IN STOCK |
16GB OWC 1867MHz DDR3 SO-DIMM PC3-14900 2x 8GB Memory Upgrade Kit
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
4GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
4GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
Promotion of new products always keeps up with the market trend
Notebook computer (NB) applications are getting popular in either work or life in addition to commercial application, in which every person has an NB. In response to the trend, TEAMGROUP Inc. provides TEAM ELITE DDR3 family, a new extension selection with excellent price/performance. The SO-DIMM product in TEAM ELITE family of TEAMGROUP Inc. is designed to comply with JEDEC international standard, selects high-quality ICs, and pass 100% strict test with excellent quality, outstanding performance. It is of both stability and compliance as the optimal choice of NB user.
Main Feature
| CAPACITY | 8GB |
| STANDARD | PC3 12800 |
| MEMORY SPEED | 1600 MHz |
| CAS LATENCY | CL11 |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Single |
| VOLTAGE | 1.35 V |
| FORM FACTOR | 204-pin SO-DIMM |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |