|
Expected to ship within 3 days of order Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
8GB OWC DDR3L SO-DIMM PC3-14900 1867MHz CL11, 1.35V Dual Channel Kit (2x 4GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR3 1333MHz PC3 10600 (4x 8GB) for Apple Memory Upgrade
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 4GB) CL11
| IN STOCK |
16GB G.Skill DDR3 1600MHz PC3-12800 CL10 Laptop Dual Channel Memory Kit 2x8GB 1.5V
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 1066MHz SO-DIMM Laptop Memory Kit 2x4GB for Apple Mac (PC3-8500)
| IN STOCK |
4GB OWC DDR3 SO-DIMM PC3-8500 1066MHz CL7 Dual Channel Kit (2x 2GB)
| IN STOCK |
4GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
16GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory kit (2x 8GB) CL11
| IN STOCK |
8GB Kingston ValueRAM DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module
| IN STOCK |
8GB Kingston DDR3 PC3-12800 1600MHz SO-DIMM CL11 Single Memory Module (1x8GB)
| IN STOCK |
2GB G.Skill DDR3 PC3-12800 CL9 SQ Series single laptop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series 1333MHz single laptop memory module
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1866MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill Ripjaws DDR3 1600MHz SO-DIMM Low-voltage 1.35V laptop memory module CL11
| IN STOCK |
8GB G.Skill DDR3 PC3-10666 CL9 SQ Series Dual channel laptop memory kit (2x4GB)
| IN STOCK |
This is another top quality G.Skill laptop memory kit - 4GB DDR3 1600MHz laptop memory kit, comprising 2x 2GB modules, CL9, 204 pins. Suitable for laptops and notebooks using standard 1.5V DDR3 SO-DIMM memory. PC3-12800, rating of CL9-9-9-28 at 1.5V.
This 4GB laptop memory kit is ideal if you are removingexisting 512MB or 1GB modules from your system, and wanting to get the most out of your laptop. The modules are tested together to ensure best possible operation and stability. The memory operates at 1600MHz and is designed for use in DDR3 based laptop computers.
For compatibility please refer to the notebook manufacturer handbook prior to purchasing this memory upgrade.
| CAPACITY | 4GB |
| STANDARD | PC3-12800 |
| MEMORY SPEED | 1600MHz (DDR3-1600) |
| CAS LATENCY | CL9 (9-9-9-28) |
| SINGLE MODULE OR DUAL KIT | Dual Channel Kit (2x 2GB) |
| ERROR CHECKING | Non-ECC |
| REGISTERED | Unbuffered |
| VOLTAGE | 1.5V |
| FORM FACTOR | 204-pin DDR3 SO-DIMM memory module |
| CONFIGURATION | Double-sided 2GB memory modules with 8 chips |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |