Asus Nvidia Geforce GT730 2GB GDDR5 Low Profile Graphics Card
| IN STOCK |
ZOTAC GAMING GeForce RTX 5080 AMP Extreme Infinity 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
MSI N210-MD1G/D3 Graphics Card - 1 GB
| IN STOCK |
XFX Speedster QICK 308 AMD Radeon RX 7600 Black Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
Sapphire Pulse AMD Radeon RX 7600 Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
AMD Radeon Pro WX 3200 Graphics Card - 4 GB
| IN STOCK |
XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 7600 Core Edition Graphics Card - 8GB
| IN STOCK |
ASUS Dual AMD Radeon RX6600XT 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
PNY NVIDIA RTX A4500 20GB GDDR6 Professional Graphics Card
| IN STOCK |
Sapphire PURE GAMING OC AMD Radeon RX 9070 16GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger AMD Radeon RX 7600 8GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
ASUS GeForce GT 730 NVIDIA 2GB GDDR5 Graphics Card
| IN STOCK |
Asrock Challenger Intel Arc A380 GDDR6 6GB Graphics Card
| IN STOCK |
XFX AMD Radeon RX 6400 4GB GDDR6 Graphics Card
| IN STOCK |
Asus Prime GE Force RTX 5080 NVIDIA 16GB GDDR7 Graphics Card
| IN STOCK |
Low Profile Design
Low profile design saves more spaces.
User can build slim or smaller system easier.
Afterburner Overclocking Utility
Support in-game video recording.
Support wireless control by android/iOS handheld devices.
Support built-in DX12 effect test.
Native HDMI 1.4a Output
HDMI 1.4a supports 1080P HD movie playback and TrueHD or DTS-HD audio transmission.
3DVision Ready
Support for NVIDIA 3D Vision,bringing a fully immersive stereoscopic 3D experience to the PC.
| CHIPSET MANUFACTURER | NVIDIA |
| GPU | GeForce GT 730 |
| MEMORY SIZE | 2GB |
| MEMORY TECHNOLOGY | GDDR3 |
| MEMORY BUS | 64 bit |
| MEMORY CLOCK SPEED | 1600MHz |
| INTERFACE | PCI Express 2.0 |
| COOLING TYPE | Passive |
| MAX RESOLUTION | 4096 x 2160 pixels |
| PROCESSOR FREQUENCY | 902MHz |
| HDMI PORTS | 1 |
| VGA PORTS | 1 |
| FORM FACTOR | Half-Height/Half-Length (HH/HL) |
| DIRECTX VERSION | 12.0 |
| OPENGL VERSION | 4.4 |
| POWER CONSUMPTION | 23W |
| SLOTS WIDTH | 1 |