| IN STOCK |
16GB Star Wars TLJ 1st Order BB Unit USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Guardians of the Galaxy Star Lord USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Captain America USB Flash Drive
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 50 USB3.2 Type-A Flash Drive - Blue
| IN STOCK |
64GB AData USB3.2 UC300 Type-C USB Flash Drive Black/Green
| IN STOCK |
16GB GOT Jon Snow USB Flash Drive - Game of Thrones
| IN STOCK |
| IN STOCK |
256GB AData UC310 USB 3.2 Flash Drive - Black Capless Swivel
| IN STOCK |
16GB Silicon Power Blaze B02 USB3.1 Flash Drive Black
| IN STOCK |
64GB PQI U603V USB3.0 Ultra-small Flash Drive Red Edition
| IN STOCK |
16GB Stick Apricorn SecureKey 3NX USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
128GB Kingston Technology DataTraveler Exodia M USB3.2 Type-A Flash Drive - Black, Red
| IN STOCK |
480GB Apricorn SecureKey USB3.0 Flash Drive
| IN STOCK |
32GB Transcend JetFlash 790W USB3.1 Flash Drive - up to 100MB/sec - White Retractable USB
| IN STOCK |
The Integral 360-C Dual USB-C Flash Drive provides ultimate compatibility between smartphones, tablets, PCs and Macs. The Fusion Dual USB-C Flash Drive also offers a handy dual interface; USB Type-A connector for all current USB 3.1, USB 3.0 and 2.0 ports found in millions of devices, alongside the new future-proof USB Type-C connector, for a wide range of modern Android devices and latest Macbooks.
Highlights:
| CAPACITY | 128GB |
| INTERFACE TYPE | USB version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Device interface: USB Type-A / USB Type-C |
| FEATURES | Swivel-design Metal casing |
| TRANSFER RATES | Read speed: 110 MB/s Write speed: 30 MB/s |
| COLOUR | Silver |
| MATERIAL | Metal |
| TEMPERATURE RANGE | 0 - 70 °C |
| DIMENSIONS | 12.2 x 7.2 x 37 mm |
| WEIGHT | 8g |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |