Noctua 80mm 1200RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12-P ARGB 120MM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noiseblocker Black Silent XE-2 92mm Computer Case Fan - Blue
| IN STOCK |
Noctua NF-A4x20 40mm 5000RPM Case Fan - Beige, Brown
| IN STOCK |
Noiseblocker Multi-frame S-Series M8-2 80mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1300RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Phanteks 120MM 2000RPM Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Noctua 120mm 1850RPM PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 40x10mm 5000RPM 5V PWM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua NF-A12x25r PWM 120MM Computer Case Fan - Brown
| IN STOCK |
Blacknoise Noiseblocker X B12 120MM ARGB Computer Case Fan - Black
| IN STOCK |
Seasonic MagFlow 1200mm 1225PWM ARGB 1-Fan Package
| IN STOCK |
be quiet Light Wings (BL072) ARGB120mm Computer Case Fan
| IN STOCK |
Noctua 140mm 900RPM Computer Case Fan
| IN STOCK |
Lian Li UNI FAN TL Wireless LCD Fan, ARGB, PWM - Reverse Blade, 120mm, Black
| IN STOCK |
LIGHT UP YOUR BUILD
The CF120 PLUS case fan fits 18 individual addressable RGB LEDs across the fan blades and housing to create vibrant lighting effects in a layered design.
RGB CONTROLLER
Easily switch between 6 preset lighting effects with the included RGB controller. Customize to fit with your color settings.
MOTHERBOARD RGB SYN
CSync with your motherboard for direct control using RGB software, including Chroma.
KEEPING THINGS COOL
Maximize cooling efficiency with powerful fan speeds and PWM fan control to quickly lower system temperatures when needed and staying quiet under light loads.
| FAN DIAMETER | 120MM |
| ROTATION SPEED | Max: 1800RPM Min: 500RPM |
| QUANTITY | 1 pc(s) |
| NOISE LEVEL | High speed: 28.8dB |
| AIRFLOW | 52.5cfm |
| CONNECTOR | 4-pin |
| COLOR | Black |
| POWER CONSUMPTION | 2.16 W |
| DIMENSIONS | 120 x 120 x 26.5mm |