|
Expected to ship within 7 days of order Free shipping within Ireland! |
AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz 8 Core AM5 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-12900F Alder Lake CPU LGA 1700 2.4 GHz 16-Core 65W 30MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i3-12100F Alder Lake CPU LGA 1700 3.3 GHz Quad-Core 58W 12MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400F Alder Lake CPU LGA 1700 2.5 GHz 6-Core 65W 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i5-12400 2.5GHz 6 Core LGA1700 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz Six-Core AM4 Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-9700 3GHz Coffee Lake 12MB Cache Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i9-13900 2.0GHz (5.6 Turbo) 24 Core LGA1700 Desktop Processor (Raptor Lake) Boxed
| IN STOCK |
Intel Comet Lake Intel Core i5-10400 2.90Ghz 12MB Cache CPU Desktop Processor
| IN STOCK |
Intel Core i7-12700K 12th Gen Alder Lake 12-Core 3.6GHz LGA1700 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 8 Core L3 Desktop Processor OEM/Tray
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5965WX 3.8GHz 24 Core sWRX8 Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4GHz 16 Core sWRX8 Desktop Processor Boxed
| IN STOCK |
Intel Core i3-13100F 3.4GHz (4.5 Turbo) 4-Core LGA 1700 Desktop Processor (Raptor Lake)
| IN STOCK |
Intel Core i5-12500 Alder Lake CPU LGA 1700 3.0 GHz 6-Core 18MB Cache Desktop Processor
| IN STOCK |
AMD Ryzen 4300G is a desktop processor with 3.8GHz operating frequency. The desktop processor, from AMD Ryzen 3 family, has 4 cores and 8 threads. The onboard graphics card base frequency is 1700MHz.
| SERIES | AMD Ryzen 3 |
| CPU SOCKET | AM4 |
| NUMBER OF CORES | 4 |
| OPERATING FREQUENCY | 3.8GHz |
| BOOST FREQUENCY | 4GHz |
| NUMBER OF THREADS | 8 |
| CACHE | 4MB L3 |
| MANUFACTURING PROCESS | 7nm |
| INTEGRATED GRAPHICS TYPE | AMD Radeon Graphics |
| INTEGRATED GRAPHICS SPEED | 1700MHz |
| MEMORY TYPES SUPPORTED | DDR4-SDRAM |
| PCI-E VERSION SUPPORTED | 3.0 |