32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 5600MHz CL40 Dual Channel Kit 2x 16GB White
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB) - White
| IN STOCK |
64GB G.Skill Ripjaws M5 RGB DDR5 5200MHz Dual Channel Kit (2x 32GB) CL40 1.10V Black Edition
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance RGB DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB) - White
| IN STOCK |
16GB Kingston Technology Fury Beast DDR5 5600MHz Memory Module (1x16GB)
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 7200MHz CL34 1.40V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL30 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta DDR5 6000MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB) - White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
16GB Kingston ValueRAM 5600MHz CL46 DDR5 Memory Module
| IN STOCK |
32GB Corsair Dominator DDR5 5200MHz CL40 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 7200MHz CL34 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6400MHz CL32 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Dominator DDR5 5600MHz CL40 Dual Memory Kit (2x32GB) - White
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Trident Z5 RGB 6000MHz CL36 1.35V Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
Kingston Technology ValueRAM is the best source for industry standard desktop and notebook memory, supplying the most reliable product, supported by an outstanding warranty and free tech support. Kingston Technology’s ValueRAM desktop and notebook memory is recognised and validated on all of the desktop and notebook motherboard manufacturer’s web sites including Asus, MSI, Gigabyte and more. Not all desktop and notebook memory is created equal – Kingston Technology invests $millions to ensure the quality of its modules to reduce your total cost of ownership. All ValueRAM desktop and notebook memory is design proven in functional testing. Kingston Technology’s strong industry alliances make ValueRAM the most reliable desktop and notebook memory you can buy.
| CAPACITY | 16GB |
| SPEED | 5600MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | 46 |
| TIMINGS | 46-45-45 |
| VOLTAGE | 1.1 V |
| TECHNOLOGY | Memory form factor: 288-pin DIMM Module configuration: 1024M x 64 |
| MEMORY LAYOUT | 2 x 8 GB |
| OPERATING TEMPERATURE | 0 - 85 °C |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |