|
Expected to ship tomorrow Shipping within Ireland only € 4.99 -or spend €100.00 to get free shipping |
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - Blue
| IN STOCK |
| IN STOCK |
NGS Artica Patrol Wireless BT Stereo Headphones - White
| IN STOCK |
Adesso Xtream H5 Wired Multimedia Headphones w/Microphone
| IN STOCK |
Vespa Aquamarina Gift Set - Headphones, Earphones, Cable & Car Charger
| IN STOCK |
NGS Artica Bloom, Wireless BT Earphones, Black
| IN STOCK |
NGS Cross Step, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, Black
| IN STOCK |
NGS Cross Glide, In-Ear USB-C Wired Headphones with Microphone and Control Buttons, Black
| IN STOCK |
Logitech H150 Stereo Wired Professional Headset - Black
| IN STOCK |
NGS Cross Drift, In-Ear Wired Headphones with 3.5mm Jack, Microphone and Control Buttons, Mint
| IN STOCK |
Kensington Wired Hi-Fi Headphones - Black - 6-ft Cable
| IN STOCK |
NGS Artica Wrath Wireless BT Headphones - White
| IN STOCK |
Marvel Iron Man Foldable Headphones
| IN STOCK |
Logitech H151 Wired Audio Jack Headset
| IN STOCK |
Headphones compatible with Bluetooth 5.0 technology, with a minimalist and ergonomic design, making it easy for you enjoy your favourite music for hours.
They have a 300mAh/3.7V lithium battery that has over 25 hours of uninterrupted life.
Includes a hand-free function so that you can answer phone calls without taking the terminal out of your pocket.
The audio input (3.5 mm jack) can be used even when the battery is dead.
The control buttons on the actual headphones will make it easy to use any player (Play/Pause, Vol+/-, >>/<<).
It has a micro-USB charger connection and includes a USB charging cable and a 3.5 mm audio jack.
Foldable design.
| COLOUR | Black |
| RESPONSE BANDWIDTH | 20-20kHz |
| IMPEDANCE | 64 Ohms |
| SENSITIVITY | 105dB ± 10% |
| CONNECTIVITY TECHNOLOGY | Bluetooth 5.0 Audio 3.5mm jack to use even when battery's flat |
| MICROPHONE CONNECTIVITY | Yes, Built in microphone |
| TYPE | Headphones |
| WEARING STYLE | On Ear |
| BATTERY LIFE | Li-ion 300 mAh / 3.7V - Up to 25 hours |
| WARRANTY | 2 years manufacturers warranty |