16GB Crucial DDR5 4800MHz PC5-38400 CL40 Single Memory Module
| IN STOCK |
32GB Kingston Technology FURY Beast DDR5 5600MHz Dual Channel Kit (2x16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group T-Force Vulcan DDR5 6400MHz CL40 Dual Memory Kit (2x16GB) - Red
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 6000MHz CL40 Dual Memory Kit (2x32GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 6400MHz CL36 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
64GB Corsair Dominator DDR5 5600MHz CL40 Dual Memory Kit (2x32GB) - White
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL28 Dual Channel Kit 2x 32GB Black
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 7000MHz CL34 Dual Memory Kit (2 x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Corsair Vengeance DDR5 6400MHz CL32 Dual Channel Kit (2x 16GB)
| IN STOCK |
32GB Team Group Delta RGB DDR5 6000MHz Dual Memory Kit (2 x 16GB) - Black
| IN STOCK |
32GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL30 Dual Channel Kit 2x 16GB Black
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance DDR5 5200MHz CL40 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
64GB G.Skill DDR5 Ripjaws S5 6000MHz CL30 Dual Channel Kit 2x 32GB Black
| IN STOCK |
64GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6400MHz CL32 Dual Channel Kit (2x 32GB)
| IN STOCK |
16GB Crucial DDR5 4800MHz CL40 SO-DIMM Laptop Dual Memory Kit (2x8GB)
| IN STOCK |
The VULCAN DDR5 is molded from a single block of aluminum alloy through stamping and the
top structure is fixed with a snap fastener. TEAMGROUP uses a professional-grade thermal
conducting silicon to reinforce adhesion between thecooling fin and memory. In addition, the
VULCAN DDR5 supports the latest Intel XMP3.0 and one-click overclocking technology to
ensure stable, efficient use of power and that system stability is not compromised for
performance.
| CAPACITY | 64GB |
| SPEED | 6000MHz |
| SINGLE / DUAL / QUAD KIT | Dual Channel Kit |
| CAS LATENCY | 38 |
| TIMINGS | 1.3 v |
| HEATSINK COLOR | Black |
| MEMORY LAYOUT | 2x 32GB |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | Lifetime manufacturers warranty |