32GB KingSpec MiFee Wireless Portable SSD and Hotspot for PC, iPhone and Android
| IN STOCK |
64GB KingSpec MiFee Wireless Portable SSD and Hotspot for PC, iPhone and Android
| IN STOCK |
1TB Transcend ESD260C USB 3.1 2 Type-C Portable SSD
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive w/ Heatsink
| IN STOCK |
1TB SanDisk Extreme USB3.1 External SSD
| IN STOCK |
512GB Apricorn Aegis Padlock Fortress External Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
2TB Transcend ESD380C Rugged Portable SSD USB3.2 Type-C
| IN STOCK |
4TB Transcend ESD420 Portable Magnetic SSD USB 20Gbps Type-C Magsafe (Iron Grey)
| IN STOCK |
4TB Kingston Technology FURY Renegade M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB SanDisk Solid State Drive Extreme Pro USB-C External SSD
| IN STOCK |
500GB SanDisk Extreme USB3.1 External SSD
| IN STOCK |
2TB SanDisk Solid State Drive Extreme Pro USB-C External SSD
| IN STOCK |
2TB AData SE880 External Solid State Drive Titanium Gray
| IN STOCK |
1.92TB Kingston Technology IronKey Vault Privacy 80 Solid State Drive - Blue
| IN STOCK |
1TB Seagate Xbox External Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 512 GB |
| INTERFACE TYPE | USB Type-C |
| DATA TRANSFER RATES | 324 MB/s |
| DIMENSIONS | 40 mm |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| OPERATING TEMPERATURE | 5 - 50 °C |
| ACCESSORIES INCLUDED | USB Type-C to USB Type-A |
| COLOUR | Grey |