250GB Samsung 980 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
2TB Axiom 3.5 Inch Serial ATA Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
480GB Kingston A400 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
128GB KingSpec 1.8-inch SATA III 6Gbps SSD Solid State Disk (JMicron JMF608 Controller)
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
8TB Samsung 870 QVO 2.5-inch Serial ATA III V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 32GB |
| INTERFACE TYPE | IDE 44-pin interface |
| FORM FACTOR | 2.5" |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk (IDE 44-pin interface) |
| DATA TRANSFER RATES | Read speeds up to 28MB/sec Write speeds up to 24MB/sec |
| FLASH STORAGE DETAILS | 2.5" IDE SSD (Solid State Disk) |
| OPERATING TEMPERATURE | 0°C (32°F) to 70°C (158°F) |
| MTBF | 5,000,000 Hours |
| SHOCK RESISTANCE | 1000G |
| SPECIAL FEATURES | SLC chips (Single Layer Cell) which guarantees much better performance when compared with MLC, Error Correction ECC |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Compatible with all operating systems that support the IDE standard |
| DIMENSIONS | 100.1 x 69.8 x 9.5mm |
| WEIGHT | 60g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 2 years warranty |