480GB Transcend JetDrive 725 for MacBook Pro (Retina) 15-inch Mid 2012 to Early 2013
| IN STOCK |
4TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive - Black
| IN STOCK |
8TB Samsung 2.5-inch Serial ATA V-NAND MLC Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Serial ATA III V-NAND Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
250GB PNY CS1030 M.2 NVMe Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue SA510 M.2 Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Samsung 870 EVO 2.5-Inch Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
1TB Kingston KC600 2.5-inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Samsung 980 M.2 PCI Express 3.0 V-NAND NVMe Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Western Digital Blue 2.5 Inch Serial ATA III Internal Solid State Drive
| IN STOCK |
500GB Transcend M.2 2280 PCIe Gen4 x4 NVMe SSD 240S
| IN STOCK |
960GB AData SU650 2.5-inch SATA 6Gb/s SSD Solid State Disk 3D NAND
| IN STOCK |
2TB Western Digital WD Green 2.5-inch SATA III SLC Internal SSD
| IN STOCK |
1TB Kingston Technology KC3000 M.2 PCI Express 4.0 Solid State Drive
| IN STOCK |
| CAPACITY | 64GB |
| INTERFACE TYPE | SATA |
| DEVICE TYPE | SSD Solid State Disk (SATA interface) |
| DATA TRANSFER RATES | 60MB/sec (read speed) 40MB/sec (write speed) |
| FLASH STORAGE DETAILS | 2.5" SATA SSD (Solid State Disk) |
| OPERATING TEMPERATURE | -25 degree C to 85 degree C |
| SPECIAL FEATURES | SLC Flash chips, resulting in faster transfer rates |
| SYSTEM REQUIREMENTS | Compatible with all operating systems that support the SATA standard |
| DIMENSIONS | 100.2mm x 69.85mm x 7.40mm |
| WEIGHT | 47g |
| PACKAGING | Retail packaging |
| WARRANTY | 1 years warranty |