StarTech ARMBARQUAD Quad Articulating Monitor Stand - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
Arctic Z1 Gen 3 4-Port USB 2.0 Single Monitor Arm - Up to 38-inch Screen
| IN STOCK |
StarTeck ARMBARDUOG Desk Clamp Dual Monitor Arm - Up to 27-inch Screens
| IN STOCK |
Star Tech Desk Clamp Monitor Stand Up to 24-inch Screen - Black
| IN STOCK |
Tripp Lite Display TV Wall Monitor Mount Arm - Supports 17 To 42 Inch Screens - Black
| IN STOCK |
StarTech Triple Articulating Desk Clamp Monitor Arm - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
StarTech Quad Articulating Desk Clamp Monitor Arm - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
Tripp Lite Universal Glass Monitor Riser - Tempered Glass, Brushed Aluminum
| IN STOCK |
Startech Sit-to-Stand Monitor Workstation
| IN STOCK |
StarTech Monitor Wall Mount Monitor Stand - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
Kensington K60087F SmartFit Desktop Monitor Stand - Up to 17-inch Screen - Black
| IN STOCK |
StarTech Wall Mount Monitor Arm - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
StarTech ARMDUALV Vertical Dual Desk Clamp Monitor Mount - Up to 27-inch Screen
| IN STOCK |
Tripp Lite Heavy-Duty Fixed Security Display TV Wall Mount - Supports 37 Inch to 80 Inch Screens
| IN STOCK |
Tripp Lite MR1612 Universal Monitor Riser Stand - Black
| IN STOCK |
Single column electric floor lift for 55"-86" monitors
This fixed on-floor and wall single-column electric lift stand is a perfect solution for 55"-86" displays. It’s suitable with screens up to VESA 800x600mm and up to 100kg. Equipped with an easy mount, based on “pull and release” brackets and a wired remote, it is a perfect solution for displays placed in classrooms or conference rooms.This column is a perfect match for the iiyama TE02 and TE04 SERIES iLFDs allowing users to control the height from the screen itself. With the option to save 2 height level pre-sets, different users can quickly adjust the screen position to their needs.
| TYPE | Screws |
| NUMBER OF MONITORS | 1 |
| COLOR | Black |
| MAX MONITOR WEIGHT | 100 kg |
| MAX MONITOR SIZE | 2.18 m (86") |
| VESA STANDARD | 800 x 600 mm |
| MATERIALS | Metal |
| DIMENSIONS | 1090 mm |
| WEIGHT | 41.8 kg |